• Свеж
Маичка со кратки ракави за кратки ракави на Расел Активна маица

Маичка со кратки ракави за кратки ракави на Расел Активна маица

DEN 3.00

Од стока
Во продавницата

Останете удобни и суви во текот на вашите најтешки вежби во оваа маичка со активни хибридни маички за кратки ракави на Расел. На прв поглед, кошулата изгледа прилично едноставна, сè додека не откриете дека се различни квалитети што го прават совршено за активната (и не толку активна) индивидуална. Оваа екипа на кратки ракави на вратот на екипажот е направен од 100% полиестер со најмалку 50% од тоа да биде рециклиран полиестер. Рециклиран полиестер е човечка ткаенина изработена од постојна пластика која се претвора во мека, но издржлива ткаенина дизајнирана да трае. Претворање на рециклирана пластика во одржливи влакна со иновативни својства кои ви овозможуваат супериорна облека за перформанси без да жртвувате квалитет. Оваа активна мачка за мажи е изградена со DRI-Power 360 технологија за влага за влага што ја намалува потта, Intellifresh -odor заштита што значи нула забавни мириси, а исто така има и рефлективно лого што ќе ви помогне да ве одржат видливи во услови на слаба осветленост. Оваа маица со активни хибридни кратки ракави на Russell Core Core е совршена секојдневна мета што можете да ја користите за да работите надвор, да трчате работи или само да легнете дома. Цврста боја- 100% рециклиран полиестер /Хитхерс- 100% поли (50% рециклирана поли). Активно вклопување. Хибриден ракав. Intellifresh Анти-ОДОР. Технологија на влага DRI-Power-360. Машина за перење.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне