• Свеж
Главни деца Ватиран цврст кревет во сет на торби

Главни деца Ватиран цврст кревет во сет на торби

DEN 943.68

Од стока
Во продавницата

Ажурирајте го изгледот на спалната соба на вашето дете и додадете класичен стил со овој матичен цврст кревет на Кид во сет за постелнина за торби. Се нуди во близнаци и целосни големини и е направено со 100 проценти полиестер за додадена мекост и удобност. Комплетот за постелнина на морнарицата/зелената или близнаците вклучува реверзибилен ватиран утешител и збир на чаршафи со една перница и една срамна перница. Целосната големина вклучува утешител, збир на чаршафи, две перници и две шами. Ватенка има бело шиење што создава текстура и спречува полнење да се менува за да се одржи рамномерна дистрибуција на топлина. Комплетот во сетот за постелнина на ова дете се свртува кон светло зелена боја, овозможувајќи ви да го промените изгледот на спалната соба на вашето дете. Лесно е да се грижи и да се одржува. Главни деца Ватиран цврст кревет во сет за постелнина за торби, морнарица/зелена : 100 проценти полиестер реверзибилен утешител. Сетот за постелнина со близнаци вклучува удобник (63 "x 86"), 1 рамен лист (66 "x 96"), 1 вграден лист (39 "x 75"), 1 стандарден срам (20 "x 26") и 1 перница (20 "x 30"). Комплетот со целосен постелнина вклучува удобник (76 "x 86"), 1 рамен лист (81 "x 96"), 1 поставен лист (54 "x 76"), 2 стандардни шами (20 "x 26") и 2 перници (20 (20 "x 30"). Главниот комплет за постелнина, морнарицата/зелената, е машинска миење за лесна нега.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне