• Свеж
3-светло 16-во W рачно изработено потресено кафеаво дрво и 'рѓа бронзена фарма куќа Глобус лустер, прилагодлива висина дрво гроздобер плоча за осветлување за кујна, с?

3-светло 16-во W рачно изработено потресено кафеаво дрво и 'рѓа бронзена фарма куќа Глобус лустер, прилагодлива висина дрво

DEN 0.67

Од стока
Во продавницата

Овој 3-светлосен лустер за дрвени куќи со дрвена куќа има уникатен дизајн на фенер нуди стилизирано, рустикално осветлување и малку мека, топла, домашна светлина, компатибилна со најразлични декор. Со потресено дрво кафеава завршна рамка и рустикална бронзена завршница, оваа кујна островска светлина создава функционално уметничко дело, носи прекрасен рустикален изглед во вашиот сладок дом .. Карактеристики : . Десензии : Мерки 16 "Ширина x 16 " Висина x 17,5 "lenght (не е инсталиран), прилагодлива висина од 30,5 " до 77,5 ". Сијалици : За идеално осветлување, користете 3 E12 BASE TYPE B10 BEALKS кои се продаваат одделно (40 W максимум-предводени/CFL/блескаво). Компатибилен со затемнети светилки . Гаранција : Нашата 2-годишна ограничена гаранција гарантира вашето целосно задоволство, бесплатни замени на делови кога се добиени скршени парчиња или делови што недостасуваат. Апликација : Широко користена за вашата трпезарија , кујнска соба, скалила, влез, фоаје, гостин, домаќин, дневна соба и спална соба, идеално за секој кујнски остров или трпезариска маса . рамка за природно дрво, обложена во потресена кафеава завршница, акцентирана од рустикална бронзена чинија на врвот на врвот на врвот на врвот на врвот на врвот на врвот на врвот на врвот Strcuture го нанесува лустерот со шармантен знак на земја . Стил : Совршен за поставки за гроздобер или фарма во стилот на фарма . Компатибилни типови на тавани : рамни, наклонети, наклонети и засводени тавани . Сертификации : UL сува локација наведени . Клучни карактеристики : Тип на сијалица : E12 Тип Б10. Максимална Wattage : 40 W. Боја : кафеава, бронза. Локација : суво. Затемнето : Да. Тип на монтирање : монтирање на таванот.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне