• Свеж
Регулатор на прозорецот за напојување Altus Automotive за - Hyundai Elantra Front лево

Регулатор на прозорецот за напојување Altus Automotive за - Hyundai Elantra Front лево

DEN 655.68

Од стока
Во продавницата

Регулаторот на прозорецот за напојување Altus Automotive Power за 2007 - 2009 година Hyundai Elantra Front Left (без мотор за лифт на прозорецот) Регулаторите и моторите на прозорецот Altus се произведуваат со врвни делови за квалитет и подобрена ОЕ дизајн за подобрување на доверливоста и издржливоста. Одликувајќи се со OE Plug & Play Wiring Harness (не е потребно спојување). Премиум кабелската обвивка ја елиминира компресијата на кабелот (без стискање). Технологијата за само-подмачкување обезбедува потивка операција и го намалува триењето и абразијата за да го продолжи животот на моторот. Краевите на кабелот со челик, се спротивставуваат на влечењето на влечење. Анти-пинч мотор (каде првично дизајниран од ОЕМ) го намалува ризикот за патниците. Ограничена гаранција за живот . предно лево. Референци 824712 H000, 749-334.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне