• Свеж
Viper ладен челик 80% волфрам Грам челик врв пикадо и касастер Делукс недвижнини Дарт случај

Viper ладен челик 80% волфрам Грам челик врв пикадо и касастер Делукс недвижнини Дарт случај

DEN 0.33

Од стока
Во продавницата

Сè што ви треба за да започнете да играте пикадо! Овој пакет вклучува сет од 24гр -пикадо од челик со врвови со 80% барел од волфрам, овозможувајќи построги групи на шут. Тешката криза гарантира дека ќе најдете постојан зафат за вашето фрлање. Трајни и лесни алуминиумски шахти имаат дупка за заклучување за да се обезбеди безбедна врска со барел. Комплетот вклучува три пикадо, заедно со дополнителен сет на летови, најлонски шахти и клуч од стрела. Casemaster Deluxe Dart Case комбинира чист, безвременски дизајн со висока алатка. Овој случај има еден комплетен сет на пикадо со 8 џебови и 5 цевки за вашите додатоци. Издржливиот најлон надворешност ја задржува влагата надвор, а компактниот дизајн ги задржува вашите пикадо и додатоци безбедни додека ви заштедува простор. Дарт барели се 80% волфрам, 20% никел и изградени тенок за построги групни удари. Клупањето и прстените на бурињата го олеснуваат фаќање и секое фрлање постојано прецизно. Лесни алуминиумски бои мастер-шахти и летови за печатење на арктикот обезбедуваат непречено да летаат вашите пикадо. Цврсти најлонски влакна на Касастер Делукс ги штитат вашите пикадо од надворешно оштетување. Ockебовите можат да држат осум дополнителни летови и шест пикадо (два сета од три).

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне