• Свеж
Ove Decors Tampa-Pro 54- in. W внатре.

Ove Decors Tampa-Pro 54- in. W внатре.

DEN 0.67

Од стока
Во продавницата

Туш врата со полици. Ove Decors бесконечни 54 3/8 во тампа-про комплетот за врата за туширање со шарки на Тампа-Про има модерен, минималистички дизајн кој спарува висока функционалност со современ стил. Комплетот доаѓа со хардвер за врвен квалитет, полн со елегантна црна завршница и вклучува 23 во панел со широки врати, 29 во широка влезна панел, идеален за инсталација на Alcove. Сите панели се направени од премија 8мм (5/16 ”) дебело овластено стакло. Вклучени се три аголни полици. Погодните полици на аголот го прават миењето едноставно со одржување на вашите производи во должина на рацете во секое време. 53 3/16 до 54 3/8 in. Ширина x 2 in. Длабочина x 72 in. Висина, модел : TP0160401. Рамка за реверзибилна инсталација на вратите со вграден магнет на вратата за безбеден и тесен близу. Нема повеќе протекувања, нема повеќе влажни подови . Премиум заштитното стакло обложување го олеснува чистењето и заштитувањето од ѓубриво од сапун и вар. Сертифициран од Советот за сертификација на застаклување на безбедност (SGCC). Технологија Metal Guardã - Премиум заштитна метална облога за да го задржите вашиот хардвер сјаен за наредните години . Вклучена е преголема рачка во хромирана завршница. 5-годишна гаранција на стаклени панели и 1 година гаранција на хардвер . Користете ја алатката за конфигуратор за туширање Ove за да го прилагодите и изградите вашиот туш за соништа за вашиот уникатен простор. Прегледајте го упатството за упатства PDF за детални димензии на производот за да се осигурате дека комплетот за туширање е правилен за мерењата на вашата бања.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне