• Свеж
Фенери Мантии Капаци За Фенери За Надворешни Светла Универзални Мантии За Светилки За Керозин За Кампување светла за Шатори за Пешачење прекрасна

Фенери Мантии Капаци За Фенери За Надворешни Светла Универзални Мантии За Светилки За Керозин За Кампување светла за Шатори

DEN 1521.60

Од стока
Во продавницата

Опис : Дизајн На газа Во Форма На Буквата У, висока осветленост и долго време на горење и осветлување.Компатибилен со повеќето брендови на пропан светла, светла под притисок, керозин светла, итн.Спецификација : Име : Надворешни Мантили Со Пропан (Големи И Мали) Стилови : бојата На големото Предиво за светилки Во Форма На Буквата У е зелена, осветленоста е 500-600 CP, една глава бојата на малото предиво за светилки Во Форма На Буквата У е црвена, осветленоста е 300-400 CP, единечна големина на главата : Мала големина : (прибл.) 6*8см/2.36*3.15 инчи големина : (прибл.) 6*10см/2.36*3.94 инчиарн тип : список на пакети За бело осветлување Во Форма На буквата У : Мантии за Фенери * 20 парчиња забелешки : Обрнете внимание на врзување на главата на светилката кога ја користите и не користете премногу сила при цврсто влечење на јажето за да избегнете кинење и јазли.Кога заменувате нова нијанса на светилка, внимавајте да не дозволите користената нијанса да го нападне фенерот и да го оштети вашиот фенер. Пакет вредност : Достапен во мали и големи димензии по ваш избор, Мантијата На Маслената Ламба вклучува 20 капаци на пропан фенери, лесно се врзуваат за фенер. Долго Време На Осветлување : Мантиите Со Фенери користат дизајн На газа Во Форма На Буквата У со висока осветленост, не е лесно да се скршат со долго време на осветлување и силен удар направен од вискоза без зрачење и ториум. Едноставен За Употреба : Лесен за употреба со ставање на отворот на абажурот во фитил и навртување на металниот држач на фитил, Мантиите Со Пропан Фенер се стартуваат со отстранување на капакот и стаклениот капак на фенерот, оставајќи го пламенот да изгори од дното нагоре по осветлувањето на дното на сенката. Широка Примена : Малите Мантии За Фенери ги задоволуваат долгорочните потреби за надворешно осветлување кога нема електрична енергија, компатибилна со пропан, притисок и керозински светилки, одличен додаток за повеќето светилки. Совети за употреба : Препорачано е да не користите премногу сила за да ја врзете за главата На светилката, Светлосните Мантии Од Пропан внимаваат да не дозволат употребената нијанса да навлезе и да го оштети вашиот фенер додека го заменувате, спречувајќи кинење и јазли.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне