• Свеж
ЛИНДТ КЛАСИЧЕН Рецепт Карамела Со Чоколадна Лента Со Морска Сол, Чоколадни Велигденски Бонбони за Велигденски Корпи, 4. оз

ЛИНДТ КЛАСИЧЕН Рецепт Карамела Со Чоколадна Лента Со Морска Сол, Чоколадни Велигденски Бонбони за Велигденски Корпи, 4. оз

DEN 86.08

Од стока
Во продавницата

Одвиткајте ја магијата На Велигден со мазниот, кремаст вкус На КЛАСИЧЕН РЕЦЕПТ За ЛИНДТ Карамела со Чоколадна Лента Со Морска Сол. Стручно изработена со премиум млечно Чоколадо Линдт, оваа бонбона од млечно чоколадо содржи парчиња крцкава карамела и морска сол за вкусна комбинација. Уживајте во ова уживање после вечерата или користете ги овие млечни чоколадни решетки во печењето за вкусни велигденски чоколадни десерти. Направено со најдобрите состојки, оваа рафинирана млечна чоколада прави и вкусен подарок или полнила За Велигденски корпи за секој љубител на чоколадо. Секоја лента е поделена на совршени парчиња со големина на залак, што го прави лесно велигденско уживање за споделување или уживање во неколку парчиња насекаде. Линдт чоколадото ја отелотворува страста и стручната изработка На Линдт Мастер Чоколади за јасно мазно искуство со топење на чоколадо во секој залак. Направете Велигденски Моменти Магични Со Линдт. Во прилог На Млечно Чоколадо, пробајте го нашиот избор на други попустливи КЛАСИЧНИ вкусови НА РЕЦЕПТИ, вклучувајќи Бело Чоколадо, Млечно Чоколадо од Лешник и многу повеќе. 4.4 мл. ЛИНДТ КЛАСИЧЕН Рецепт Карамела Со Морска Сол Чоколадо бар, Велигден Чоколадо Бонбони. Гурманската чоколадна лента содржи кремасто, мазно млечно чоколадо со парчиња крцкава карамела и морска сол. Совршен за велигденски подароци, велигденско печење и велигденски кошници. Млечните чоколадни бонбони се поделени на парчиња со големина на залак за лесно уживање насекаде. Стручно изработени млечни чоколадни шипки направени со врвни состојки. Доживејте ја главната изработка На Линдт Мајстор Чоколади СО КЛАСИЧЕН Рецепт Карамела со Чоколадо Од Морска Сол.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне