• Свеж
Соимои Памучна Патка Ткаенина Циклус, Зајак И Мечка Деца Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

Соимои Памучна Патка Ткаенина Циклус, Зајак И Мечка Деца Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

DEN 2.67

Од стока
Во продавницата

✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000-тите години на различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината .Еко-пријателските мастила на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Памучна Патка ✤ Техника : Ткаени.✤ Ткаат : Обичен. ✤ Брои предиво : 16 х 12.✤ Густина : 80*30.✤ ГСМ : 200 ГСМ. Единица за продажба : Покрај Дворот. ✤ Шема : Деца. ✤ Материјал : 100% Памук. ✤Ширина : 42 и 56 Инчи. ✤ Функција : Дебела Тешка Тежина Нетранспарентна. Употреба : Ткаенината може да се користи во производи за опремување на домови за дизајнирање Навлаки За Перници, Завеси Навлаки За Маси И Тркачи Торбички торбички итн., а може да се користи и како ткаенина за тапацир за други украсни предмети со својот живописен ефект на боење. ✤ Нега за перење : Нежно Перење Во Машина на 40 ,Пеглање На средна Температура, Сушење Во Сенка . ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. Соимои Деца Печатени Памучна Патка Ткаенина. Материјал : памук Патка предиво брои - 16 х 12 Густина : 80*30, Тежина : 200 ГСМ. Ткаенината Широка 56 Инчи се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. Ткаенината може да се користи во производи за опремување дома за дизајнирање Навлаки За Перници, Завеси Навлаки За Маси И Тркачи Торбички торбички итн., а може да се користи и како ткаенина за тапацир за други украсни предмети со својот живописен ефект на боење. Нега за перење : Нежно Перење Во Машина на 40 Ц, Пеглање На средна Температура, Сушење Во Сенка.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне