• Свеж
Вазна Сликарство Од Александар И Висоцки-Големина: 44 L 36 W

Вазна Сликарство Од Александар И Висоцки-Големина: 44 L 36 W

DEN 351.84

Од стока
Во продавницата

Тања Висоцки и Александар Галчански се родени во истата година, 1959 година, на Крим, автономната република Во Украина. Нивните кариери започнаа во уметничко училиште. Александар студирал Во Днепропетровск и Висоцки Во Симферопол. Тие ги продолжија студиите на киевскиот институт за Уметност – Висоцки како сликар и Александар како илустратор на книги. Откако се венчаа, тие емигрираа во Израел. Откако се најдоа во драстично поинаква ситуација и место, тие ги обединија своите креативни активности и почнаа да работат заедно. Тие работат во акрилик, пенкало и мастило и колаж на специјално подготвено платно. Во нивните мртви животи, може да се видат извадоци од калиграфија од староанглиски прирачници за сликање цвеќиња, како и други калиграфски цитати што го слават Париз во 1920-тите. Нивните уметнички дела имаат носталгичен и романтичен квалитет, навраќајќи се на минатото време. Големина : 44 "L x 36" W x 2 "H. Тежина Е : 9lb Вазна Слика Од Александар И Висоцки-Големина : 44" L x 36 " W.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне