• Свеж
Тетра шепот Био-Торба За Еднократна Употреба Филтер Касети, За Аквариуми

Тетра шепот Био-Торба За Еднократна Употреба Филтер Касети, За Аквариуми

DEN 95.84

Од стока
Во продавницата

Тетра шепоти Касети За Филтри за Еднократна Употреба за Еднократна Употреба ја одржуваат водата во аквариумот кристално чиста и ги отстрануваат с и промена на бојата. Ултра-Активиран® јаглерод апсорбира. Користете ги овие касети за замена на филтерот во вашиот филтер За вода Тетра. секое пакување е кодирано во боја за да биде едноставно да се запамети која големина да се купи. Овие филтри за замена се собрани и подготвени за употреба за ваша погодност. Чиста вода направена едноставна. Исплакнете Тетра Шепоти Касети За Филтри за Еднократна Употреба За Еднократна Употреба под ладна вода од чешма за да ја отстраните јаглеродната прашина. За најдобри резултати, менувајте ја касетата со филтер месечно или порано доколку е потребно. Изберете ја касетата за филтер со мала големина За Да одговара На Внатрешниот Филтер tetra Whisper® 3i; изберете среден кертриџ за да одговара На Филтерот За Напојување Tetra Shisper PF10, Внатрешен Филтер 10i и reptofilter® 90 GPH; и изберете го големиот кертриџ за да одговара На Филтрите За Напојување Тетра шепот 20, 30, 40 и 60 И Внатрешни Филтри 20i и 40i. Од 1951 Година, Тетра го разви најсеопфатното знаење за храна за риби во светот, а ентузијастите за чување риба бараа од брендот производи и решенија кои додаваат леснотија и убавина во нивните домови. Тетра шепот Био-Торба За Еднократна Употреба Филтер Касети, ЗА АКВАРИУМИ ЗАМЕНА ЈАГЛЕРОД ФИЛТЕР : Држи аквариум вода кристално јасно отстранува и и промена на бојата. ФАЌА ОСТАТОЦИ : Густа, двострана мрежа ги филтрира остатоците и отпадот од риба. ОДГОВАРА НА ФИЛТРИ ЗА ВОДА Тетра ШЕПОТ® : Боја кодирана за да биде едноставно да се запамети која големина на кертриџот за замена да ја купите. ПРАКТИЧНО : касетите за филтер За Замена се целосно собрани и подготвени за употреба. Употреба : Менувајте месечно или порано доколку е потребно.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне