• Свеж
Слатка Домашна Колекција Сив Полиестерски Лист, Кралица

Слатка Домашна Колекција Сив Полиестерски Лист, Кралица

DEN 527.84

Од стока
Во продавницата

Подгответе се за целогодишна кул и мирна удобност со нашите 100% комплети плетени листови од полиестерски микрофибер. Овие меки чаршафи што дишат се ткаени за најрелаксирачко можно чувство со познат, омилен-удобност на маицата. Тие имаат 14" длабоко вграден лист и 4" полите со детали на рамниот чаршав и навлаките за перници. Нивниот издржлив материјал ќе ви обезбеди одличен ноќен сон во лето или зима во годините што доаѓаат. Вклучува рамен чаршав, вграден чаршав и 2 навлаки за перници со стандардна големина. Машина за перење ладно, нежен циклус; без белило; падне сува ниска. Вграден лист-80 "х 60 " х 14", Рамен лист - 102" х 90", Навлаки за Перници - 20"х 30". Измијте пред употреба.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне