• Свеж
Алмај Кожата Усовршување Удобност Мат Основа, Хипоалергични, Суровост Слободен, Мирис Слободен, Дерматолог Тестирани Течна Шминка, Топла Кашу, fl оз

Алмај Кожата Усовршување Удобност Мат Основа, Хипоалергични, Суровост Слободен, Мирис Слободен, Дерматолог Тестирани Течна Шминка,

DEN 2.67

Од стока
Во продавницата

Оваа мат подлога без масло од Алмај се чувствува неверојатно удобно на вашата кожа и ја носи до 16 часа. Ја остава вашата кожа да се чувствува мазна и навлажнета со природен изглед без сјај и е формулиран за сите типови кожа. Лесната основа обезбедува градежна покриеност што го замаглува изгледот на порите, фините линии и несовршеностите. Формулиран без додавање парабени, фталати, СЛС, Минерално масло, Дмдм Хидантоин, формалдехиди, Триклосан и палмино масло. Како и секогаш, Хипоалергично. Тестиран дерматолог. Чисто. Суровост Слободен. Мирис Слободен. Без Масло. Лесната мат основа се чувствува неверојатно удобно на вашата кожа и носи до 16 часа нашата формула за течна основа без масло го изедначува тонот на вашата кожа, ја намалува појавата на фини линии и брчки и го замаглува изгледот на несовршеностите. Лесната мат основа се чувствува неверојатно удобно на вашата кожа-и носи до 16 часа. Кожата се чувствува мазна и навлажнета и изгледа природно без сјај. Формулиран без додавање парабени, фталати, СЛС, Минерално масло, Дмдм Хидантоин, формалдехиди, Триклосан и палмино масло. Како и секогаш, Хипоалергично. Тестиран дерматолог. Чисто. Суровост Слободен. Мирис Слободен. Без Масло.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне