• Свеж
Дијамант Камен Крал 5. Кт Жолт Цитрин 18к Розово Позлатен Сребрен Приврзок Со Комплет Обетки Со Синџир

Дијамант Камен Крал 5. Кт Жолт Цитрин 18к Розово Позлатен Сребрен Приврзок Со Комплет Обетки Со Синџир

DEN 3919.68

Од стока
Во продавницата

Нашиот Бренд : . Четири Генерации, од 1903 година нашето семејство се гордее со испорака на највисок квалитет На Фин Накит. Секој Камен Камен Кралот парче е уметничко дело. Обезбедуваме уникатно оптимално искуство за купување за нашите клиенти. Сите наши парчиња поминуваат низ интензивен и ригорозен процес на контрола на квалитетот во нашата домашна канцеларија во Њујорк за да се осигураме дека нашиот накит е до стандард и изграден да трае. Што Нудиме : . Гем Стоун Кинг има широк спектар на фини парчиња накит Од Приврзоци, Веренички Прстени, Обетки и Нараквици, сите се достапни во огромна разновидност На Камења, Камени Бои, Благородни Метали Од 10к, 14к, 18к Злато и 925 Сребро. Гем Стоун Кинг Е Водечки Онлајн Накит Трговците на Мало. Грижа За Накит : . Бидете сигурни да се грижите за вашиот накит. Избегнувајте носење накит во вода. чувајте го подалеку од парфеми и лосиони бидејќи тоа може да предизвика абење. Секогаш чистете го накитот во топла вода со сапун. Пакување : . Скапоцен Камен кралот предмети сите доаѓаат во брендирана амбалажа која е внимателно избрана за купениот предмет. Сите наши предмети доаѓаат во соодветно пакување, осигурувајќи дека се подготвени за подароци по пристигнувањето. Нашето пакување се движи од прекрасни картонски кутии со влошки од пена за безбедност, до елегантни кутии за завршна обработка од цреша со кадифени влошки.Mgz-1788-OV-CI-Y-CI-SZ-GDY-Rpssproduction Информации. Вкупна Тежина На Карат : 5,83. Метален Тип : Цврсто 925 Розово Позлатено Сребро. Тип На Ставка : Комплети За Накит. Мерења : Централен Камен : 11Х9 мм, Мали Камења : 8Х6 мм И 2 мм. Должина На Синџирот( Инчи) : 18. Тип На Синџир : Кабел. Тип На Затворач : Пролетен Прстен. Обетка Назад Наоѓање : Пост Со Триење Назад. Тип На Поставување : Огради. Главни Камени Информации. Каратна Тежина : 3,20 Кт. Тип На Дијамант : Цитрин. Боја : Жолта. Јасност : Наспроти. Метод На Третман : Термичка Обработка. Форма : Овална. Мерења : 11Х9 мм. Број На Камен : 1. Дополнителни Камени Информации. Каратна Тежина : 1,30 Кт. Тип На Дијамант : Цитрин. Боја : Жолта. Јасност : Наспроти. Метод На Третман : Термичка Обработка. Форма : Овална. МЕРЕЊА : 8Х6 мм. Број На Камен : 2. Дополнителни Камени Информации. Каратна Тежина : 0,03 Кт. Тип На Дијамант : Цирконија. Боја : Златно Жолта. Јасност : Чистење На Очите. Метод На Лекување : Не Се Третира. Облик : Круг. Мерења : 2Х2 мм. Број На Камен : 1. Оваа ставка е гордо направена по нарачка во САД. 100% Гарантирано Задоволство.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне