• Свеж
Лиитокала Лии-Паметна Батерија 1.2 В 3.7 В 3.2 В 3.85 В V ААА За Батерии

Лиитокала Лии-Паметна Батерија 1.2 В 3.7 В 3.2 В 3.85 В V ААА За Батерии

DEN 270.72

Од стока
Во продавницата

Ве молиме имајте предвид, оваа ставка бродови од меѓународен продавач. Очекуваната испорака е 10-15 дена. Карактеристики : . *Влезот со ЕДНОНАСОЧЕН интерфејс и работниот напон е 5 V-2 A (Микро приклучок). Микро USB DC 5v влезот е за четири независни полнење со микро компјутерски систем за управување. * Четири режим на струја на полнење како 500mah, 700m Ah, 1000m Ah, 2000mah и 2000mah тековниот режим е фиксиран само на четвртиот слот. * ИНДИКАТОРИТЕ ЗА ЛЕР го прикажуваат статусот на полнење како 25%,50%,75%,100% и тип на батерија Како Ни-МХ 1.2 В Ли-Фе 3.2 В, Ли-јон 3.7 В, Ли - јон 3.85 В. * Изградена со ФУНКЦИЈА ЗА USB ПРАЗНЕЊЕ (излез) ОД 5 V/1000m Ah. Идентификувајте ги Ли-јонските и Ни-МХ батериите автоматски и рачно прилагодете го режимот на полнење За Li Fe PO4 и 3,85 V-јонски батерии. *Освежување ЗА ОВ батерија. Не може секоја батерија од 1,65 -1,85 V (може да се открие само струја за освежување)Заштита за прекумерно и прекумерно празнење и краток спој. Идентификувајте скршена батерија и поларна обратна инспекција. Забелешка : . 1 може цилиндар литиум-јонски батерии (3,7 V и 3,8 V), Ni-MH/, железна фосфатна литиумска ќелија(Li Fe PO4). 2 Прочитајте го овој прирачник пред употреба и обрнете посебно внимание на препорачаната струја, на батеријата надвор од препорачаната граница на струја 3 5 V УСБ адаптер (адаптер струја 2А) се препорачува. Спецификација : . Влез : Микро USB DC 5 V/2 A. Излез : 1.42 V, 4.2 V●0.05 V, 3.65 V 0.05 V, 4.35€0.05 V. USB излезна функција : . Струја : 2000ma*1 1000m A*2 700m A*3 500m A*4. Постојан напон, пресечна струја : помалку од 100мах. Тековна подготвеност : помалку од 15мах. Напон на ОТВОРЕНО коло НА USB излез : 4,9-5,3 V; и 4-тиот слот е фиксиран за изворот НА НАПОЈУВАЊЕ НА USB празнење. Излезна струја : 1000мах. Струја на отворено коло :

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне