• Свеж
Superma RT- 33X12.50R LT E PLY 118Q R T солиден теренски гуми

Superma RT- 33X12.50R LT E PLY 118Q R T солиден теренски гуми

DEN 0.33

Од стока
Во продавницата

Super Max RT-1 33 X12.50 R18 LT E 10 PLY 118 Q R/T солиден терен (RT) гуми ги комбинираат најдобрите од m/t (терен за кал) и A/T (сите терени) карактеристики за да испорачаат супериорна стабилност, возење удобност и одлична изведба надвор од патот. Единствената шема на шари RT-1 е дизајнирана за оптимална километража и прецизно ракување во сите временски услови. Намалената отпорност на тркалање обезбедува поголема економичност на горивото, а безбедноста на возењето е значително подобрена со пократки растојанија на кршење. Динамички хибриден дизајн на шари Ком се најдобро од M/T (терен за кал) и A/T (All-Terrain) карактеристики . Дизајнот на специјалниот центар на центрите за патека ја зголемува стабилноста и удобноста во возењето без да се загрозат перформансите надвор од патот . Намалена отпорност на тркалање за поголема Економија на горивото.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне