• Свеж
Јакна за женски Понте што одговара

Јакна за женски Понте што одговара

DEN 0.67

Од стока
Во продавницата

Оваа трендовски женски Понте јакна на Georgeорџ е прекрасен избор за додавање на вашата канцеларија облека. Стилот на ова парче е класичен и безвременски. Тој е разноврсен и може да се носи за да работи со копче надолу кошула и чевли за фустани. Добро се совпаѓа со фустани панталони и потпетици или станови. Оваа женска костумска јакна исто така може да се носи случајно. Lookе изгледа прекрасно со маичка и фармерки. Направено е со 83 % полиестер, 11 % рајон и 6 % спандекс за меко и удобно вклопување. Ова парче има затворање на едно копче и јака. Има долги ракави, така што е идеално за поладни месеци. Оваа модерна јакна од Georgeорџ костум, исто така, има два џебови за заварување на половината за дополнителен стил. Georgeорџ женски Понте Блејзер : 83% полиестер/11% Рејон/6% Спандекс. Орџ костум јакна има затворање на едно копче. Извршена јака. Долги ракави. 2 џебови на заварување на половината. Машинско миење ладно/извадете го ременот пред да се измие.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне