• Свеж
Лед Лента Светло Вграден Тајмер Флексибилен Автоматски За Детска Спална Соба Сам Сензор За Движење За Заштеда На Енергија Во Дневната Соба

Лед Лента Светло Вграден Тајмер Флексибилен Автоматски За Детска Спална Соба Сам Сензор За Движење За Заштеда На Енергија Во

DEN 1.33

Од стока
Во продавницата

Спецификација : . Материјал : Пластични СТОМАЧНИ + силиконски. Должина : 1м/3,28 стапки, 2м/6,56 стапки, 3м/9,84 стапки. Боја : Ладно бело, топло бело. Стил : 6 стилови за да изберете од. Тип на батерија : 4 * 1.5 V ааа батерии (не се вклучени). Напојување : USB. Моќност : 2.3 В . Напон : 3-5В. Температура на бојата : 3500К-6500К. Растојание на сензори : 3м-5м. Одложување : 15 секунди-5 минути (прилагодливи). ЛЕД Чип Модел : 2835 СМД. Контрола на светлината : 2 режими. Индукциски Агол : 140 степени. Тип на прекинувач : индукција. . . . Пакетот Вклучува : 1 * ЛЕД лента светлина + 1 * прекинувач за сензор за движење. . . . Забелешка : . 1. Рачно мерење, големината ќе има грешка од 0,5-2мм, предмет на вистинската ставка. 2. Поради разликите во светлината и екранот, бојата на стоката може да биде малку поинаква од сликата.v Осветленост-SMD 2835 Led Диоди, донесе доволно светлина во повеќето затворен употреба. Три опции должина. 1м/3,28 стапки, 2м/6,56 стапки, 3м/9,84 стапки, мала големина, слободна за промена на формата, поддржува сам дизајн. Флексибилен-исто така може да се намали на должината што ви треба, само користете ножици за намалување на малата црна жица на бакарниот конектор. Заштеда на енергија-Управувана од 4 * 1,5 V ааа батерии (не е вклучена). ЛЕР троши до 2,3 W и ја произведува истата светлина како ламба СО БЛЕСКАВО светло ОД 10 W. Ќе светне само кога ќе го долови вашето движење и автоматски ќе се исклучи. Широк Спектар На Апликации-Идеален За осветлување и украсување кабинети, под детски кревети, врати, фиоки, полици, скали, гаражи, плакари, тавани, тавани, ходници, кампување итн. Вграден Пир Сензор За Движење и Тајмер За Автоматско исклучување-Автоматски се вклучува и исклучува во темна средина со човечко чувство, тајмерот за автоматско исклучување може да се постави од 15 секунди до 5 минути.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне