• Свеж
Кејт и Лорел Силви Апстрактни лица врамени платно уметнички принт, 18 24

Кејт и Лорел Силви Апстрактни лица врамени платно уметнички принт, 18 24

DEN 0.33

Од стока
Во продавницата

Унифицирајте го вашиот дом декор со повеќе уметнички дела дизајнирани од апстрактниот уметник Марчело Велхо. Прикажано во елегантна модерна рамка, ова дефинитивно ќе ви обезбеди убав разговор и изјава. Рамка во САД во Ваунаке, Висконсин, оваа уметност што лебди платно ќе биде задоволство да се погледне секој ден во вашата дневна соба, спална соба, расадник или која било просторија во домот. Печатено на платно обвиткано со галерија и врамени со лесна рамка за полистирен, оваа wallидна уметност има две закачалки веќе прикачени на MDF назад за лесен wallиден приказ. Надворешните димензии се високи 24 инчи со ширина од 18 инчи со длабочина од 1,6 инчи. Сега со седиште во Брајтон. Англија. Студирал на Институтот за уметности Борнмут во Англија. Велхо е познат по своите експериментални и двосмислени композиции, работејќи низ различни медиуми, вклучувајќи публикации, постери и дизајн на текстил. Преодна платна wallидна уметност : чудна уметност на врамено високо квалитетно платно завиткано од галерија. Име на печатење : „Апстрактни лица“ од Марчело Велхо. Лесно е да се обеси : Металните закачалки за пилани се прикачени на MDF на Inset MDF за лесно прикажување на wallидот. Платно со голема големина : Рамките се лесен полистирен со димензии на дисплејот од 18 "x 24". Локално врамено : Галерија завиткано платно се печати со мастила отпорни на избледени и врамени во Ваунаке, Висконсин, САД од домашни и увезени делови. Уметникот дизајниран : отпечатоци „Апстракт лице 1 (лево)“ и „Апстракт лице 2 (десно)“ © 2020 Марчело Велхо.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне