• Свеж
Bombay Home Medley Едноставен килим со повеќекратно подрачје или тркач

Bombay Home Medley Едноставен килим со повеќекратно подрачје или тркач

DEN 1.00

Од стока
Во продавницата

Медли има уникатна комбинација на преодни дизајни под влијание на сите агли на светот и е нагласена од совршени геометриски конфигурации. Секој килим е прицврстен во Индија со 100 проценти волна. Килим за собирање медли, повеќе бои и големини : мека кадифена завршница. Рачно се разгледуваше и раката заврши. Поддршка на памучно платно за издржливост. Материјал : 100 проценти волна. Рачно затегната. Традиционално. Отпорен на лизгање.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне