• Свеж
Сет на приколка кралот Св. Радијал II 205 75r Пли гума LRC

Сет на приколка кралот Св. Радијал II 205 75r Пли гума LRC

DEN 1134.88

Од стока
Во продавницата

Сет на 2 приколка крал Св Радијал II 205/75 R14 6 PLY TIRE LRC TRAILER KING II е следната генерација ST Radial Tire за апликации за приколка. Инженерско е да се обезбеди зголемен отпор на градење на топлина, со подобрен дизајн на шара и соединение на шара за подолго и повеќе дури и абење на гуми. Трејлерот Кинг II нуди клучни големини за апликации за приколка со поголем капацитет на оптоварување. Може да бидете сигурни дека овие гуми ќе настапат кога ви треба најмногу. Оваа гума е совршена за коњ, говеда, брод, приколки за патувања и многу повеќе. И со сите производи за приколка на King, знаете дека добивате премија гума по вредност на вредноста! Клучни карактеристики : 6 парчиња. Опсег на оптоварување : В. Оптимизирано соединение на шара за подобрено абење и подолга километража. Компјутер дизајниран профил на гуми за подобрување на отпорот на градење на топлина. Најлон на 15 "и сите 16" големини за супериорна јачина и издржливост. Совршен за употреба во сите типови апликации за приколка. Поддржано со ограничена гаранција на национално ниво.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне