• Свеж
Пелени вметнува сина Софи Ла Гирафе Х-мала

Пелени вметнува сина Софи Ла Гирафе Х-мала

DEN 1.67

Од стока
Во продавницата

Еднаш, одамна, живееше Софи Ла Гирафе®. Таа беше симпатична, шармантна и сочувствителна. Повеќе од било што друго, таа сакаше смирувачки бебиња што ги заби и да става насмевки на нивните мали лица. Еден ден, Софи Ла Гирафе® се запозна со Чарли Банана и тие веднаш удрија во пријателството. Од ова пријателство, се роди прекрасна работа - убава колекција на пелени за крпа за еднократно крзно и додатоци со најмногу симпатични дизајни што светот ги видел досега. Патентираните пелени со патентирани пелени со големината на Чарли Банана се одлична алтернатива на пелени за еднократна употреба. За разлика од пелените со една големина, овие пелени доаѓаат во различни големини, кои работат од екстра-мали до големи. Пронајдете совршено вклопување за вашето бебе, од новороденче до 6 месеци, во зависност од тежината и должината. Овие пелени имаат паметен џеб за лизгање или во миење или за еднократна употреба, што ви дава најдобро од двата света. Бебињата соборени со ткаенини имаат тенденција да доживеат помалку осип на пелена, помалку испади, подобар сон и поголема удобност. Таквите деца, исто така, имаат тенденција да возат воз порано, бидејќи ја чувствуваат влажноста кога пијат и воспоставуваат врска. Ова не се случува со пелени за еднократна употреба. Со забавни светли бои и дизајни, Чарли Банана - Пелените за крпа што можат да се користат, ќе го направат секое бебе уште посадно. Еко-факт : Пелените за еднократна употреба се потребни 500 години за да се распаѓаат и ќе користите 6.000 пелени за еднократна употреба за време на првите две години на вашето дете. Намалете го стапалото на јаглеродот. Оставете наследство за вашето дете со придонес во почиста околина за нивната иднина. Секоја пакет од 3 пелени доаѓа со 3 инсерти. ● Лесен за употреба ● Еко-пријателски ● Здрава ● Економично ● Повторно употреба ● Систем за прилагодување на лесна големина ● Супериорна апсорпција ● Поддршка за нозе докажано за истекување ● Широко еластично отворање на предниот дел.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне