• Свеж
0.47 кт. ЦЗ Цврст Реал 14к Жолт Златен Камен Канал Свадба Бенд Прстен

0.47 кт. ЦЗ Цврст Реал 14к Жолт Златен Камен Канал Свадба Бенд Прстен

DEN 7199.84

Од стока
Во продавницата

Материјал : Примарна Чистота : 14кстоун Тип_1 : Страничен Камен Монтажа(и)Камен Количина_1 : 5бенд Ширина : 3.9 Ммстоун Поставување_1 : Прстен Машинаматеријал : Примарно : Злато Монтажа Тип : Прстенкомплетност : Монтажа Само (не се вклучени камења)Камен Форма_1 : Кружен Камен Големина_1 : 2.9 ммтебелина : 1.9 Ммпроизвод Тип : накит тип На Накит : монтирањематеријал : Примарна боја : Тип На Пожолтување : Тип На Свадбени ленти (друго)_1 : Странично Монтирање На камен(И) Вистинско 14к Злато : Овој Прстен Може Да се Изработи И По Ваш Избор На Цврсто 14к Бело, Жолто или Розово злато за иста цена. Прстените на голдија се печат со "14К" како симбол на автентичност и ветување за исклучителен квалитет. 14к златото нема да оксидира или обезбојува. Носете го овој прстен секој ден, насекаде!. ДЕТАЛИ : овој прстен има ааа квалитетна кубна цирконија. ЦЗ се рачно поставени, високо полирани во цврста/вистинска златна поставка од нашите искусни златари. НАДГРАДБА НА ВИСТИНСКИ ДИЈАМАНТИ : Доколку се побара, можеме да ја монтираме и оваа ставка со природни дијаманти. Ве молиме контактирајте не за цените. ПОДГОТВЕН ЗА ПОДАРОК : за себе или за некој близок, овој вистински златен златен прстен од 14к е совршен подарок за родендени, годишнини, дипломи, свадби, свршувачки, невестински забави, Денот на Мајката, Денот На Вљубените, Божиќ или само за да кажете "те сакам."Тоа е совршена алтернатива на природните дијаманти ископани на земјата и се удвојува, како и прстен" безбеден за одмор"," секојдневен "прстен и/или прстен" ветување". ВАШЕТО ЗАДОВОЛСТВО : вашето купување е придружено со 30 ден, без проблеми, гаранција за враќање на парите и пристигнува со бесплатен подарок. Во случај да не сте задоволни со купувањето после тоа, ве молиме контактирајте не директно. Ние сме компанија со седиште ВО САД и се гордееме со супериорната услуга за клиенти.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне