• Свеж
Дејвид Рио Орка Зачин Чаи Без Шеќер, Чај Во Прав, 11. оз

Дејвид Рио Орка Зачин Чаи Без Шеќер, Чај Во Прав, 11. оз

DEN 0.33

Од стока
Во продавницата

Оригиналниот чаи без шеќер на дејвид Рио направен со сукралоза, е богата и кремаста мешавина од црн чај и премиум зачини.Бевме инспирирани Од Индија?с ?чаи валас,? кој со векови приготвувал чаи од црн чај и вистински зачини, а потоа додавал млеко и мед во финалната подготовка. Инкорпорирајќи Ги Тие Источни традиции и мешајќи ги Со Западните иновации, создадовме сопствен премиум производ, користејќи висококвалитетни состојки со робустен, добро избалансиран вкус, претставени во уникатно и привлечно пакување. Чаи е совршена средна вредност помеѓу кафето и чајот, заработувајќи го своето вистинско место на менијата на кафе, а Дејвид Рио чаи стана чаи признат ширум светот.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне