• Свеж
Федерална Хурагија Ф Гума За Сите Сезони - 265 45Р 108х Одговара: -Мерцедес-БЕНЦ ГЛЕ 4матик, Мерцедес-БЕНЦ Мл Блутек 4матик

Федерална Хурагија Ф Гума За Сите Сезони - 265 45Р 108х Одговара: -Мерцедес-БЕНЦ ГЛЕ 4матик, Мерцедес-БЕНЦ Мл Блутек 4матик

DEN 1.67

Од стока
Во продавницата

Федералната Хурагија Ф/Х е Летна Гума со високи перформанси дизајнирана да испорача чиста возбуда во возењето и динамични, спортски перформанси на луксузни ТЕРЕНЦИ и пикапи. ХУРАГИЈА ДЕВИЗЕН курс доаѓа во широк опсег од 17-22 инчи големини, и секоја големина има Оценка За брзина H, V, W или Y. Вклучен е вграден заштитник за бандаж за да помогне во заштитата на бандажите од осип или оштетување на рабовите. Хурагија Ф / Х има асиметрична шема на шарите и континуирано централно ребро што го зголемува одговорот на управувачот и обезбедува попрецизно управување и стабилност при свиоци. Поголемите надворешни блокови на рамената дополнително го подобруваат држењето за свиоци со поголема брзина на сувиот тротоар, додека поцврстите меѓусебно поврзани блокови помагаат во целокупната рамнотежа. Четири широки периферни жлебови околу шарата помагаат при влажно влечење и ракување. Големина : 265/45Р20. Сезона : Цела Сезона. Перформанси : Перформанси. Тип на автомобил : Камион/ТЕРЕНЕЦ. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Гума Раб Не Се Вклучени.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне