• Свеж
Лен Авенија Бежичен 5% Соларен Екран Стандард Ролери Сенка Кафе В Ч

Лен Авенија Бежичен 5% Соларен Екран Стандард Ролери Сенка Кафе В Ч

DEN 751.84

Од стока
Во продавницата

Нашата Ленена Авенија Безжична 5% Стандардни Ролери за Соларен Екран нудат филтрирање на светлина и ткаени ткаенини за да обезбедат приватност додека овозможуваат природна светлина во просторијата. Користење висококвалитетен материјал овие се совршени за поглед надвор од прозорецот, истовремено намалувајќи го отсјајот, влезната топлина и заштитувајќи го мебелот и подовите од оштетување НА УВ зраците. Нивниот современ дизајн додава стил, истовремено спречувајќи директна сончева светлина да влезе во просторијата во одредени периоди од денот. Ве молиме, не заборавајте правилно да го измерите вашиот прозорец според упатствата подолу. Ако ви треба дополнителна помош за нарачување на вашите нијанси, ве молиме контактирајте не, грижа за клиенти@ . Ако сакате да ја инсталирате сенката ВО ВНАТРЕШНОСТА на рамката на прозорецот, измерете на три места хоризонтално, на врвот, средината и дното на прагот на прозорецот. Користејќи го најмалото мерење, заокружете до најблискиот цел број. Вашата сенка ќе пристигне со одбивање од 1/4", за да се обезбеди совршено вклопување. Ако сакате да инсталирате внатре во рамката на прозорецот, вашиот праг на прозорецот мора да биде длабок најмалку 1". Ако сакате да ја инсталирате вашата сенка НАДВОР од прагот на прозорецот, измерете на истите три места. Користејќи го најголемото мерење, препорачуваме да додадете 3 до 4 инчи на ширината и висината, за да обезбедите целосна покриеност. Вашата сенка ќе пристигне со одбивање од 1/4". За дополнителни информации за големината, ве молиме погледнете го нашето видео за Мерење и Нарачување. https : / / / гледајте?v=q Qji Ps J5b PM. Ткаенината е 5% соларен екран, со 75% Пвц / 25% Полиестер. БЕЗБЕДНО ЗА ДЕЦА и МИЛЕНИЧИЊА : сите Сенки на Авенијата За Постелнина се безбедни за деца и миленичиња со непречена безжична работа што е во согласност со упатствата за безбедност на децата на КПСС. Хардвер : Крајни капачиња, едноставни држачи за прицврстување на врвот (кои се вклопуваат и за внатрешни и за надворешни апликации за монтирање) и вклучен е хардвер за монтирање. Бродови Од Калифорнија. Слободно испратете ни е-пошта во Грижа за Клиенти@ ако ви треба помош или јавете се на 1 (866)-301-8988.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне