• Свеж
Рубини И Дијаманти

Рубини И Дијаманти

DEN 2.00

Од стока
Во продавницата

ЦД-ТО, Цитат; Рубини и Дијаманти; е колекција на некои незаборавни накит. Аранжманите блескаат со богатата експресивна енергија и страст проектирана со секој инструмент (Бањо, Мандолина, Гитара), сите свирени Од маестралниот талентиран Колин Грант-Адамс. Меѓународно познат вокалист / гитарист изведувачки уметник, КОЛИН Грант-АДАМС Рубини И Дијаманти ЦД, секоја песна скапоцен камен. Песни од неговото ново издание Рубини И Дијаманти, песни како "Дојди покрај Ридот";, "Драмоси Муркот";. Ирски под влијание цитат;Збогум На Карлингфорд; и цитат;шпански Дама;, допир На Блуграс,цитат; Блуриџ Планински Блускот; И цитат;Рубини И Дијаманти;. Поздравувајќи Од Обан, Шкотска, Колин Грант-Адамс е најбараниот шкотски/Келтски забавувач, гитарист и еден од премиерите соло шкотски баладери, на патеката на шкотскиот фестивал денес. Грант-Адамс е добро познат по својата енергична и возачка guам гитара и стилот на чекан со канџи за мешање на бањо ..и неговата прекрасна способност да ја шармира секоја толпа. Грант-Адамс ткае магична мешавина на духовитост и нежен хумор во неговите настапи. Цд Рубините И Дијамантите се возбудлива мешавина од оригинална, традиционална, современа келтска (Шкотска и Ирска) и Музика под Влијание на Апалачи. Рој вилијамсон цитира;Цвет На Шкотска; омилено барање, кое често се прикажува на отворите на настаните како Една Од Шкотските Химни, колинс импресивен, живописен глас одекнува низ толпата со оваа. цитат;Духови На Кулоденкот; слика живописна слика на бојното поле што го прогонува мур, прикажувајќи ги емоциите и приказната зад песната. Рубини и Дијаманти; е за животот на патот, патувајќи од град до град, обидувајќи се да го вратите дома на дожд, а се што гледате се светлата на камионот напред како рубини во темнина, а светлата на автомобилите во другата лента пенливи како дијаманти на дожд. На смешна и полесна страна, особено за оние кои присуствуваа или се запознаени Со Шкотските Хајленд Фестивали и Игри, песна цитат;Почит кон Шкотскиот Брачен другар.(Зборови На Боб Едгар Од Музиката Во Орегон Колин Грант-Адамс) Колин Грант-Адамс беше на турнеја во соединетите држави последните 13 години и свиреше фестивали/Концерти низ Соединетите држави и сподели сцени со уметници Како Гленгари Бојс, Седум Нации, Натали Мек Мајстор, Макем И Шпанија браќа само за да именуваат неколку. Ако сте обожавател на Џон Денвер, Томи Макем или Erк Богл, сигурно ќе уживате во оваа изведба На Колин Грант-Адамс. Грант-Адамс има продуцирано десет снимки, Доаѓаат покрај Ридовите, Гленко, Стари Пријатели Преку Морето, Шкотска-Земја На Татко Ми, Шкотски Американец, Традиционални И Оригинални Песни На Шкотска, Оваа Земја Наречена Шкотска, Колин Грант-Адамс И Неговата Гитара, Здравица За Шкотска и неговите најнови Цд Рубини и Дијаманти . Грант-Адамс се појави на бројни ТВ и радио емисии и концерти низ Соединетите држави, плус во реномираната Карнеги хол, ЊУЈОРК. Колин е еден од истакнатите забавувачи на Дедо Планински Хајленд Шкотски Игри (НЦ) во последните 14 години и настапи низ САД, т.е. Фестивал На Селтик Нации, Ла, Ирски Фестивал Луисвил, Северозападен Пацифик Шкотски Хајленд Игри (Енумклоу, ВА. ); Лигониер Хајленд Игри, НА ГОДИШНО ниво; сан Диего, КАЛИФОРНИЈА ; Сакраменто, КАЛИФОРНИЈА; Карнеги хол, ЊУЈОРК, ЊУЈОРК; Театар За Работна Игра, Бирмингем, АЛ; Станица Ин, Нешвил, ТН; Блубирд Кафе, Нешвил, ТН; Седум Пердуви Казино, Кањонвил, ИЛИ; Випл Ликовни Уметности Центар, ИЛИ ; Евклид Изведување уметнички центар, Ох; Меѓународни Сини рубини и Дијаманти.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне