• Свеж
Ариста 2. КТС тркалезна Сваровски Дијамант Солитер Невестински сет во розово позлатено сребро од сребро

Ариста 2. КТС тркалезна Сваровски Дијамант Солитер Невестински сет во розово позлатено сребро од сребро

DEN 4593.60

Од стока
Во продавницата

Сигурно е да ја задоволи жената што ужива да додаде трепер во нејзиниот стил. 2-1/4 Карат Т.В. Розово позлатено сребро круг Сваровски и CZ дијаманти невестински сет. Овој традиционално класичен и елегантен, невестински сет на Сваровски и ЦЗ Дијаманти е значаен дар на убовта. Скапоцено и ситно, овој круг невестински сет Сваровски одговара на нејзиниот женски стил. Создаден во сребро со розов родиум, прстенот за ангажман се одликува со тркалезен камен Сваровски центар кој стои висок на врвот со дијаманти наредени со шанк. На денот на вашата свадба, координативните дијаманти наредени свадбени бенд го комплетираат овој ансамбл за фаќање на око. Овој невестински сет е завршен со светла полирана сјај. Прстенот е достапен во различни големини од 5 до 9 за да изберете. Изборот на бои што се достапни во жолта, бела или роза, што го прави овој прстен уште пожелен. Ова убаво парче накит може да го носат возрасни или тинејџери и да му бидат надарени на вашата сопруга, девојка или на вашата пријателка. Arista 2.25 CTS Round Swarovski Diamond Solitaire Невестински сет во розово позлатено сребро. Прстенот е достапен во различни големини од 5 до 9 за да изберете. Изборот на бои се искористува во жолта, бела или роза позлата . Квалитет на дијамант : Сваровски + CZ. Облик на дијамант : круг. Поставување на дијаманти : ПРОНГ. Метал : Стерлинг сребро. Метална боја : жолта. Позлатено : Родиум . Пол : Femaleенски. Со вклучена кутија. Земја на потекло : Индија.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне