• Свеж
Слики млечни производи бесплатно, без глутен, незаситено млеко од кокос од бадем, Флорил Оз половина галон

Слики млечни производи бесплатно, без глутен, незаситено млеко од кокос од бадем, Флорил Оз половина галон

DEN 47.68

Од стока
Во продавницата

Однесувајте се кон оваа мазна и сериозно кремаста свила незаслатка од бадем кокос. Уживајте во целиот вкус со 0 грама шеќер по порција.* Направено со кокос и бадеми одгледувани од Мајка Природа и одбрани на врвот на зрелоста, ова млеко без лактоза има вкусна рамнотежа на вкусови на кокос и бадеми. Плус, неговиот мазен вкус го прави извонредно млеко засновано на растенија што можете да го користите во текот на целиот ден. Одлично има вкус во сад со житни култури или во вашите омилени пијалаци. Секоја порција на ова млечно млеко има витамин Д за да помогне во поддршка на силни коски и 50% повеќе калциум од млечното млеко. Барате резерви за готвење или бесплатно за лактоза и резерви за печење? Млекото базирано на млеко од свила прави одличен додаток на сосови и печива. Без разлика дали правите сад со здрави житни култури, пиете директно од чаша или уживате во метеж кафе, верувајте во свила - оригиналниот пионер на растенијата. Денес свилата го поддржува регенеративното земјоделство затоа што веруваме во моќта на растенијата за луѓето и планетата. Тоа не е само кокос на бадем, тоа е млеко на земјата. *** Прочитајте повеќе за нашата приказна за нашето пакување. Уживајте во сите производи од свила, вклучително и веганско млеко, не млечни кремари и млечни јогуртни сорти. *Погледнете факти за исхрана за содржина на шеќер и калории. ** Кокос од свилен бадем : 470mg калциум по чаша; Намалено млечно млеко млеко : 309 мг калциум по чаша. Национална база на податоци за хранливи материи USDA за стандардна референца, 2022 година. одгледувана од Мајка Природа. Нулта шеќер, само 35 калории : 0g шеќер по порција* - незасладено млеко засновано на млеко има вкус на одлично истурено над житни култури или во вашите омилени пијалаци. Вкусно здраво : без лактоза, без глутен и алтернатива за млеко без млечни производи без апсолутно никаква соја, казеин, јајца или MSG. Мазно и хранливо : веганско млеко со 50% повеќе калциум од млечното млеко*; Одличен извор на витамин Д за да помогне во поддршката на силните коски. Енергија на растенијата : Свилата го поддржува регенеративното земјоделство (дознајте повеќе за нашето пакување) - тоа не е само кокос на бадеми, тоа е млеко на земјата ***.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне