• Свеж
Оригинален не-млечен пијалок од Пацифик Органски бадем, Оз

Оригинален не-млечен пијалок од Пацифик Органски бадем, Оз

DEN 1.33

Од стока
Во продавницата

Расте во Калифорнија Сонцето со задруга на семејни фарми, органските бадеми на Пацификот се природно вкусни. Тоа ја олеснува својата работа. Пацификот едноставно додава нежно печење што дозволува природниот вкус на бадем да блесне во оригиналниот пијалок од млечни пијалоци на Пацифик Органски бадем. Оригиналниот пијалок на Пацифик Органски бадем, не-млечни пијалоци : УСДА Органски. Уникатен печен вкус. Одличен извор на рибофлавин и витамин Д. малку маснотии.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне