• Свеж
Омилени Филмови: Обоа

Омилени Филмови: Обоа

DEN 143.84

Од стока
Во продавницата

(Основни Елементи Бенд Фолија). Како продолжение на популарните Омилени Филмови, оваа со нетрпение очекувана колекција ги содржи најжешките филмски теми распоредени за целосен бенд или индивидуални солисти (СО опционално цд за придружба). Во студентските книги, секоја песна вклучува страница за целосен аранжман на бендот, како и посебна страница за соло употреба. Вклучува : Пиратите Од Карибите, Мисија : Невозможна Тема, Моето Срце Ќе Продолжи, Темата На Зоро, Музика Од Шрек, Нека Биде, Ќе Бидеш Во Моето Срце, Врската Со Виножитото, Исто Така Спраш Заратустра И Случајно Заљубен . Омилени Филмови : Обоа.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне