• Свеж
Сензор за електронска сопирачка на Бова

Сензор за електронска сопирачка на Бова

DEN 1.33

Од стока
Во продавницата

Сензорот за носење на подлогата на сопирачката Бова, Електронски сензори за абење на сопирачката, се дизајнирани и произведени во спецификациите на оригиналната опрема и се дизајнирани да ја издржат екстремната топлина генерирана од влошките на сопирачките. Инженерите во Бова прават сигурни дека сите материјали, делови и толеранции ги исполнуваат истите високи стандарди како и сензорите за сопирачките на ОЕ што ги снабдуваат на производителите на сопирачки и производителите на автомобили ширум светот. Карактеристики и придобивки : Точна замена со OE фитинзи и конектори високо издржливи и отпорни на температури обезбедени со електрични конектори во стилот на ОЕ, Бова е снабдувач на сопирачките и на производителите на сопирачките Бова Електронски сензор за сопирачка.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне