• Свеж
2- Карат Т.Г.В. Аметист и дијамант акцент 14kt розово злато цветни обетки

2- Карат Т.Г.В. Аметист и дијамант акцент 14kt розово злато цветни обетки

DEN 5520.00

Од стока
Во продавницата

Направете траен впечаток со овие прекрасни тангело аметист и дијамантски акцент цветни обетки обетки. Изработени во сјајно розово злато, тие се карактеризираат со два кружни, безобразни, дијамантски акценти (G-H, I2-I3) во центарот со 12-тини од аметистички камења поставени на аметистици (5 х 3мм). Засилени со висока полска завршница, овие обетки удобно обезбедени со затворање на пеперутки. Дајте си гламурозен изглед со овие волшебни обетки. Изработено во злато од роза од 14 KT. 2-3/8 КТ. Т.Г.В. Аметист. Аметист пресек : круша. 0,02 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2, I3. Камења поставени од путер и путер. Цветни обетки обетки. Февруари роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Тангело, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со гарантна картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Тангело, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Тангело е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Tangelo фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Тангело гаранција - Тангело гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне