• Свеж
Мулти Зрна Чериос Срце Здрави Житни култури, Оз Семејна Големина Житни Кутии

Мулти Зрна Чериос Срце Здрави Житни култури, Оз Семејна Големина Житни Кутии

DEN 1.00

Од стока
Во продавницата

Генерал Милс Мулти Житни Житни Култури Здрави Житни Култури комбинираат цели зрна за совршена рамнотежа на исхрана и вкус за да ви помогнат да го поминете денот. Оваа житарка без глутен е направена со овес од цели зрна, пченка од цели зрна, ориз од цели зрна и сорго од цели зрна. Овие зрна се одгледуваат, мелат и наздравуваат пред да бидат лесно засладени, што резултира со вкусна житарка здрава за срцето за возрасни и деца со повеќе добрина што ја барате во секоја лажица. Послужете ја оваа препечена овесна житарка за појадок, направете ја во житни барови, подгответе вкусни закуски за мали деца или додајте ја во вашата омилена мешавина на патеки. Направено со овес од цели зрна, оваа житарка без глутен содржи 3 грама диетални влакна по порција и обезбедува 100% од дневната вредност на девет витамини и минерали. Иако многу фактори влијаат на срцевите заболувања, диетите со малку заситени масти и холестерол може да го намалат ризикот од оваа болест. Житарките Со Повеќе Зрна Имаат малку маснотии, без заситени масти и без холестерол. Официјална Кутија За Учество Е На Врвот на производот, оваа кутија Со Житарки Со Повеќе Житарки од 18 унци содржи 13 порции житарки со повеќе житарки кои можат погодно да се чуваат дома за брз појадок храна или здрави закуски за срце. Без разлика дали барате лесни закуски за мали деца, состојки за мешање патеки или житарки за појадок за целото семејство, Житарките Од Општите Мелници шират добрина од тот на возрасни. Една кутија Со Житни Култури Со Големина од 18 мл Од Општи Мелници Мулти-Житни Житни Култури Здрави За Срце. Оваа житарка за здраво срце е без холестерол и содржи 3 гр диетални влакна по порција. Кошер, житарки без глутен направени со цели зрна, вклучувајќи овес од цели зрна. Оваа Житарка Навива обезбедува 100% од дневната вредност на девет витамини и минерали. Направете ја оваа повеќежитна житарка во житни шипки, додајте ја во мешавина од патеки или послужете ја житарката сама како закуски за деца. Кутијата за житни Култури со семејна Големина содржи околу 13 порции житарки од цели зрна и лесно се чува во оставата, чајната кујна.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне