• Свеж
Вејфаринг Странец

Вејфаринг Странец

DEN 2.33

Од стока
Во продавницата

Класично обучен контра-тенор ричард Левитс редок аудиофил албум од доцните 50-ти пеење народни песни придружувани од големиот Чарли Бирд на гитара. Сите селекции ново ремастерирани. [Забелешка : овој производ е овластен, лиценциран ЦД-Р И е произведен на барање] Патнички Странец.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне