• Свеж
Искушенијата-Не Се Премногу Горди: Животот И Времињата На Искушенијата-ЦД

Искушенијата-Не Се Премногу Горди: Животот И Времињата На Искушенијата-ЦД

DEN 2.67

Од стока
Во продавницата

Оригинални Бродвеј Фрлија снимање. Не Е Премногу Горд : Животот и Времињата на Искушенијата е наелектризирачкиот мјузикл што го следи извонредното патување На Искушенијата од Улиците На Детроит до Рокенрол Куќата на Славните, во режија на двократниот добитник На наградата Тони Де Меканаф (Џерси Бојс) и со кореографија од номинираниот Тони Серхио Трухило. Март 2019 година ја гледа нераскажаната приказна за овој легендарен квинтет до неодолив живот На Бродвеј и на ново снимената Оригинална Снимка На Актерската Екипа На Бродвеј, прикажувајќи ги искушенијата врвни хитови На Мотаун, од "Мојата Девојка" до "Тато Беше Ролин "Камен" И "Облак Девет".Албум Песни1. Начинот На Кој Ги Правите Работите што ги Правите - 2 : 402. Бегај Дете, Трчање Диви-3 : 303. Глорија-2 : 004. Во Мирување На Ноќта / Спидо-2 : 485. Викај-4 : 586. Сакам Љубов Што Можам Да Ја Видам-2 : 017. Мојата Девојка-3 : 348. Подгответе Се-1 : 429. Врховниот Мешавина : Не Можете Да Брзате Љубов / Дојдете Да Видите За Мене / Бебе Љубов-2 : 3310. Бидејќи Го Изгубив Моето Бебе-4 : 5211. Не Сум Премногу Горд да Молам-1 : 4712. Не Гледај Назад / Ти Си Ми се-2 : 1113. Ако Можам Да Го Изградам Целиот Мој Свет Околу Тебе-2 : 0014. Ако Не Ме Познаваш До Сега - 2 : 1115. (Знам) те Губам - 3 : 0316. Посакувам Да Врне-2 : 3217. Никогаш Не Можев Да Сакам Друг (Откако Те Сакав) - 2 : 1718. Не Можам Да Стигнам До Тебе - 3 : 1819. Ќе Те Натерам Да Ме Сакаш-2 : 3720. Војна-1 : 1921. Топката На Конфузија (Тоа Е Она Што Светот Е Денес) - 2 : 1522. Само Мојата Имагинација (Бегајќи Со Мене) - 3 : 1123. Суперѕвезда (Запомнете Како Стигнавте Таму Каде Што Сте) - 1 : 3124. За Еднаш во Мојот Живот - 2 : 3125. Тато Беше Камен-1 : 0526. Облак Девет-3 : 2027. Тато Беше Камен-5 : 0028. Што станува Со Скршеното Срце-3 : 3229. Не Можам Да Стигнам До Тебе - 1 : 35 Искушенијата - Не Се Премногу Горди : Животот и Времињата на Искушенијата - ЦД.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне