• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Пријатели на Климентин I“ платно уметност од Грејс Поп

Трговска марка ликовна уметност „Пријатели на Климентин I“ платно уметност од Грејс Поп

DEN 2601.60

Од стока
Во продавницата

Уметник : Грејс Попсобјект : Animalивотни Стил : Електрикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бледо сина акварелна верверица со шарена цветна опашка. Истакнати бои : бела, жолта, црна, сина, светло сина, розова светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бледо сина акварел верверица со шарена цветна опашка.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне