• Свеж
Тинкертурф Научно-Фантастичен Терен: Товарни Контејнери Серија Додаток-На-Напуштена Тема

Тинкертурф Научно-Фантастичен Терен: Товарни Контејнери Серија Додаток-На-Напуштена Тема

DEN 2879.84

Од стока
Во продавницата

Иако во суштина се гајби со супер големина, не плашете се. Расфрлањето на неколку од овие цврсти правоаголни предмети околу вашиот двор Маглев ќе направи да се чувствува визуелно "поцелосно" и ќе служи за блокирање на големи површини за видување. Или инка земјата движење во задави точки зрели за масакр. Добро, плаши се. Контејнерите се како СУПЕР-големина ЛЕГО тули на смртта.И, тие се страшни за комплет-удирање! Исечете неколку линеарни прегледи во едно, и имате бункер. Поставете две од крај до крај, и тие се лабораторија за мобилно распоредување. Натрупајте ги и поврзете ги со скали и патеки од поставените Височини, и тие се станбен Оџак од дистописка иднина. ВКЛУЧУВА : 3 Контејнери товарните контејнери се дизајнирани да се натрупуваат едни на други. Краевите на товарниот контејнер може да се соберат вклучено или исклучено за разновидност. Тинкертурф е цврст, достапен и одличен изглед на терен во целосна боја. Секој сет е отпечатен со тематска уметност, а потоа умре-отсечен од иверица. Не е незгодно и тешко како МДФ,или слабо како хартија!. Склопувањето е брзо и лесно со занаетчиски бел лепак (како пва лепак) и повеќето комплети може да се соберат за неколку часа и да бидат подготвени за игра. Модуларниот дизајн овозможува лесно складирање и практично неограничени поставки. Парчињата се дизајнирани да работат со други комплети Тинкертурф.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне