• Свеж
Крајбрежен накит титаниум 0. CTW дијамантски четкан рамен опсег прстен

Крајбрежен накит титаниум 0. CTW дијамантски четкан рамен опсег прстен

DEN 0.33

Од стока
Во продавницата

Крајбрежен накит Титаниум 0,02 CTW дијамантски четкан рамен прстен (H-I, SI2) Овој модерен рамен опсег е направен со траен и лесен титаниум. Едноставниот и елегантен дизајн има четкана завршница која совршено обликува единечен дијамант во рамки. Овој прстен е удобен и има контурирана внатрешна површина за удобно секојдневно носење. Тип на метал на артикалот : Титаниум. Метална боја на артикалот : Бела. Материјал на предметот : скапоцен камен, метал. Тип на камен на артикалот : Дијамант. Камена боја на артикалот : Јасна. Камен облик на предметот : круг. Камената димензија на предметот : ширина 1,5 милиметри. Метал печат на артикалот : Титаниум. Категорија на артикли : накит. Тип на накит : Мода. Што е вклучено : прстен. Ширина на артикалот : 3/16 инчи. Дебелина на артикалот : 1/16 инчи. Тежина на артикалот во грамови : 3 грама. Број на камен на предметот : 1. Тип на затворач на артикалот : Нема затворач. Поставување на камен за накит : Prong. Стил на артикли : Бенд, свадба, модерна. Демографска возраст : возрасни (18 години и повеќе). Насочена публика : Мажи, машки. Грижа и чистење : Избришете со полска крпа. Прикажана сезона : есен, лето, пролет, зима.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне