• Свеж
Замена за 1979-Доџ Б Сијалица Со Ниско Светло

Замена за 1979-Доџ Б Сијалица Со Ниско Светло

DEN 1.00

Од стока
Во продавницата

1979-1980 Доџ Б100 Сијалица За Фарови Со Ниско Светло ОДГОВАРА : 1979 - 1980 Б100 Л6 3,7 Л Автоматски Стандарден Товар Со 3 Врати Ванотест Стандарден Запечатен Зрак(в/4 фарови)Запечатен Зрак Со Блескаво Светло-Единечни Комерцијални Пакети Години : 1979 1980фитс Мотори : Атрибути На Производот : : Да Рејтинг На Јачина На Струја : 4.7/3.1 тип на зрак : средно Светло Ниско Светло Боја На Сијалицата : Јасна Завршница На Сијалицата : ЧИСТА брусница на СИЈАЛИЦАТА : стаклена сијалица Тип : Стандарден Запечатен Зрак Оддел За Транспорт Докажано : Да Дијаметар : 5 Тип На Влакно : ц - 6 халоген : нема Уличен Правен : Да Напон : 12.8 Моќност : 60/40 стандарден запечатен зрак ги исполнува Или Ги Надминува Сите Владини Стандарди За Безбедност Барања Ги Исполнува Или Го Надминува Квалитетот На Дилерот На Оем : висок квалитет и гарантирано ќе одговара.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне