• Свеж
Среќни бебешки органики грчки јоги, боровинки виолетова морков и грчки јогурт органско замрзнување за замрзнување, закуска за бебиња, торба од Оз

Среќни бебешки органики грчки јоги, боровинки виолетова морков и грчки јогурт органско замрзнување за замрзнување, закуска за

DEN 1.67

Од стока
Во продавницата

Среќно бебе грчки јоги се вкусна закуска, смислено направена за вашето малечко. Одликувајќи се со пробиотици за поддршка на здравјето на дигестивниот систем, органски култури на јогурт и вистинско органско овошје, овие капки од грчки јогурт сушени од замрзнување имаат текстура на топење во уста и испорачуваат 2 G протеини. Тие се совршена големина за мали раце и лесни за грабнување, за да помогнат во поддршката на развојот на бебето на бебето и да се поттикне само-хранење. Сите среќни производи за бебиња се секогаш сертифицирани органски USDA, изработени со состојки кои се не-ГМО и се одгледуваат без употреба на токсични постојани пестициди, во пакувањето направено без БПА, БПС или фталати. (Пакет од 8) Среќен бебе органски јогис грчки боровинки од боровинки со боровинки со боровинки со грчки боровинки Без глутен. Осум (8) 1 мл.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне