• Свеж
DesignART 'Геометриски геометриски шипки за геометриски шипки за геометриски шипки

DesignART 'Геометриски геометриски шипки за геометриски шипки за геометриски шипки

DEN 0.33

Од стока
Во продавницата

Надградете ја вашата спална соба со исклучителен, стилски дизајн за вашиот кревет . Овој геометриски комплет за кревети за очи е произведен со употреба на најубаво италијанско мастило со висока густина . уживајте во засилување на спиењето во пријатните и свилени-меки ткаенини кои се чувствуваат мазно и удобно Вашата кожа . Овој елегантен геометриски дизајн на креветот е направен со 100% полиестер без микрофибер без брчки, гарантирајќи пријатна и освежувачка соништа цела ноќ Покрие и 2 Шамс . Облечете ја вашата украсена спална соба лесно со овој трендовски геометриски сет за постелнина . комплетот за кревети се состои од : . - Duvet Cover. - 2 Шамс. - Случаи за перници не се вклучени, но може да се купат одделно. - Не е вклучено : Вметнувачот на утешител. Карактеристики. - Печатено со употреба на најубаво италијанско мастило со голема густина со остри, живописни бои на предната страна, со смрека бело на задниот дел . - изработено од пријатна, ултра -мека, лесна 100% микрофибер полиестер. Необична ткаенина без мирис . - Елегантниот модерни кревети во средниот век вклучува еден кревет за кревет и две стандардни шами за перници кои ви нудат комплетен пакет за дизајн . - живописни и нежни бои го осветлуваат вашиот простор и придонесуваат за жив и стилски Искуство за спиење . - Совпаѓајте го вашиот модерни кревети во средниот век со декоративна wallидна уметност и фрлајте перници (продадени одделно) . - гордо направено во Канада. - Вметнувањата на утешители и инсерти за перници не се вклучени. Овој сет ги вклучува само двата перници и утешителните капаци . Димензии на кралот : . - 1 Duvet Cover : 104 инчи широк x 88 инчи долг. - 2 крал Шамс : долг 20 инчи X 36 инчи долг. Димензии на кралицата : . - 1 Duvet Cover : долга 88 инчи X 88 инчи. - 2 стандардни шами : долга 16 инчи широк x 26 инчи. Близнаци димензии : . - 1 Duvet Cover : 68 инчи широк x 88 инчи долг. - 1 стандарден срам : долг 16 инчи широк x 26 инчи. Детали за производот. - Материјал : полиестер . - Модел : геометриски. - Боја : Мулти-боја. - Стил : модерен геометриски во средниот век. - Реверзибилно : Бр. Упатства : . Упатства за нега на ткаенини : Машинско миење на ладен нежен циклус. Измијте одделно на прво миење. Користете само белило што не е хлор кога е потребно . Tumble Dry Sway. Отстранете веднаш. Направено од ултра-мек, лесен 100% микрофибер полиестер. Ткаенина отпорна на брчки. Даун-како удобност, без мирис . Елегантните и меките бои се трендовски и забавни за осветлување и ажурирање на вашата спална соба . Декоративната wallидна уметност и фрлањето перници за да одговара на овој сет се достапни, но се продаваат одделно . вистинските утешински инсерти и инсерти за перници се вметнувања во перници се не се вклучени. Овој сет ги вклучува само двете капаци на перници и утешител на удобност . печатено со употреба на италијанско мастило со голема густина што ги прави боите екстра живописни.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне