• Свеж
Шсин Соларното Наводнување Може Да Го Осветли Надворешниот Висечки Соларен Фенер Издлабен Дизајн Водоотпорен

Шсин Соларното Наводнување Може Да Го Осветли Надворешниот Висечки Соларен Фенер Издлабен Дизајн Водоотпорен

DEN 2.67

Од стока
Во продавницата

Опис : Материјал : железна боја : бакар : околу 23 x 12 x 11.5 cmeach дел : околу 20 cmpole висина : околу 79 cm Battery капацитет : 600m Ah ni-MH батерија 1.2 VSolar панел : монокристални 2 V 100m Ah Notes : 1. Ве молиме дозволете мало отстапување поради рачно мерење.2. Може да има мала хроматска аберација поради разликата помеѓу различни светла и монитори, ве молиме разберете.Список на делови : 1 x соларно наводнување може да осветли1 x Прирачник 1 x соларно наводнување може да запали3 x одвојливи влогови1 x Прирачник €600m Ah Ni-MH Батерија И Соларно Напојувано Q светлината на конзервата за наводнување има батерија од 600m Ah Ni-MH, а соларниот панел има батерија од 100m Ah, ја апсорбира сончевата светлина во текот на денот, ја трансформира во енергија и автоматски се пали ноќе. ®Водоотпорен и Отпорен На ' Рѓа. светлината на котелската самовила е водоотпорна и може да издржи дожд, снег, ветер, така што можете да ја поставите на отворено без да се грижите дека ќе биде оштетена од лошите временски услови. ●Сонувачки и Убав Дизајн Е дизајниран со 6 жични светла во канта за наводнување, што изгледа прилично убаво кога ќе се запали, исто како вода или светулки што течат од конзервата. Quoted-Out Kettel Дека наводнувањето може да има издлабен дизајн, кој ќе се рефлектира на земја, тревник или ѕид кога ќе се запали, обезбедувајќи шармантен визуелен ефект. ●Идеална Надворешна Декорација●сончевата самовила од котел е идеална за градина, двор, двор, тревник или други надворешни места, ќе ја осветли темнината и ќе го направи вашиот дом полн со топлина.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне