• Свеж
Едноставно компири со оригинални рендани кафеави без глутен, торба од мл

Едноставно компири со оригинални рендани кафеави без глутен, торба од мл

DEN 2.00

Од стока
Во продавницата

Го добиваме. Утра стануваат бурни. Нека едноставно компирите (Bob Evans Farms, Inc.) го олеснуваат појадокот за вас. Едноставно компирите Оригинални хаш кафеави содржат добрина на вкусни претходно исечени компири кои се пржат до јасен, златно кафеав секој пат. Уште повеќе, овие хаш кафеави без глутен се толку вкусно лесни колку што се здрави; Секој пакет со 20 унци содржи околу 7 порции (големина на сервирање : 2/3 чаша) и е подготвен за неколку минути за да можете да уживате во совршени хаш кафеави директно од садот и дополнителна шолја кафе! Појадокот не е ист без хаш кафеави, нели? Вклучува 1, 20-унца торба со едноставни компири оригинални рендан хаш кафеави (ладење); со околу 7 порции во секоја торба. Едноставно компирите со оригиналните кафеави хаш прават скромен утрински оброк минус врева. Кошер и Глутен без хаш кафеави. Подготвени да јадат за неколку минути, едноставно компирите (BEF Foods, Inc.) нудат тантализирачки асортиман на сорти за да одговараат на секој пупка за вкус. Расипливо; Ве молиме, продолжете со фрижидер. Направено со вкусни претходно уништени компири. Содржи 1/2% или помалку од следново : Disodium пирофосфат (додаден за одржување на боја), калиум сорбат и натриум бисулфит (додаден за одржување на свежината).

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне