• Свеж
Велцторм Ни Прилагодено Изградени Игри Десктоп Снежана

Велцторм Ни Прилагодено Изградени Игри Десктоп Снежана

DEN 11919.84

Од стока
Во продавницата

ВЕЛЦТОРМ КОМПЈУТЕР продава компјутери со прилагодени/надградени конфигурации за подобрување на перформансите на системот. Ако компјутерот има модификации како што е наведено погоре, производителот?с кутија беше отворена од страна на нашите високо квалификувани техничари за тестирање, инспекција, и инсталација на надградби во согласност со спецификациите рекламира. Сите компјутери и компоненти се сосема нови.Модел : Велцторм Форма/Стил : Десктопмодел Бр : Велз0011процесор : 5-Ти ГЕНЕРАЛ AMD Ryzen 5 5600 X 3.70 GHz Процесор (до 4.6 GHz, 32 MB Кеш, 6-Јадра)Меморија : 16gb DDR4 DIMMGraphics : NVIDIA Ge Force RTX 3070 Ти, 8 GB GDDR6 X PCIe 4.0, Directx 12, Vr Подготвен, G-Syncstorage : 1tb Sata Ssd (солидна држава диск)Оперативен СИСТЕМ : WINDOWS 10 HOMEDISPLAY : без Поврзување на екранот : , ETHERNET lan (Rj-45)ПОРТИ/Слотови : , 3 Usb 3.0 ТИП-А, USB 3.2 Gen1, 4 USB 2.0, 1 Hdmi, usb 3.2 тип-C GEN1, 1 X МИКРОФОН приклучок, 1 X Слушалки Џекинпут/Излез : Без Веб Камера, Батерија : 750w Напојување, други карактеристики Ладилник За Ладење На Воздухот процесор, БОЈА : СНЕЖНА Бела Тежина : 22,5 lbproduct Димензии (WXLXH) : 1 Година Гаранција На Производителот ОД Velztorm Компјутер (Професионално НАДГРАДЕН Од velztorm pc) amd ryzen 5 5600 X 6-Јадро процесор. NVIDIA Ge Force RTX 3070 Ти Графика. 1ТБ САТА ССД. 16 GB DDR4 RAM МЕМОРИЈА. Прозорци 10 Дома.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне