• Свеж
Пуролатор ПБЛ Пуролатор Шеф Максимална Заштита На Моторот Филтер За Масло Одговара изберете: 2009 - ФОЛКСВАГЕН ЏЕТА, 2012-ФОЛКСВАГЕН ПАСАТ

Пуролатор ПБЛ Пуролатор Шеф Максимална Заштита На Моторот Филтер За Масло Одговара изберете: 2009 - ФОЛКСВАГЕН ЏЕТА, 2012-ФОЛКСВАГЕН

DEN 1.33

Од стока
Во продавницата

Пуролатор Шеф Премиум Филтрите За Масло се крајното решение за супериорна филтрација на маслото, обезбедувајќи максимална заштита на моторот до 20.000 милји. Шефот на пуролатор исклучиво располага Со Технологија За Паметна Фузија, целосен синтетички филтер медиум со армирана полимерна мрежа, обезбедувајќи Над 99% Моќ За Отстранување Нечистотија, што ја прави следната генерација во филтрацијата на маслото. Дизајниран да работи со сите видови масло и вискозитети, ШЕФОТ На Пуролатор е особено ефикасен со целосно синтетичко масло и е совршен за најсложените услови за возење, како што се често влечење и влечење, сообраќај за запирање и одење, долги патувања, долги периоди на мирување и екстремна клима. Широко достапен за повеќето возила на патот денес, Шефот На Пуролатор ги комбинира најновите технологии за филтрирање за долготрајна заштита и напредни перформанси на моторот. Со својата цврста внатрешна конструкција, вклучително и тешка Челична Обвивка На ШЕФОТ и иновативна двојна спирала, централна цевка со висок проток за двојно поголема јачина на традиционалните централни цевки дизајнирани од страничен спој, ШЕФОТ На Пуролатор е дизајниран да издржи абење и голема километража. Шефот на Purolator е компатибилен со популарните модели на возила Како Што се Ford F150, Chevy Silverado и Toyota Tacoma. Доверба ПУРОЛАТОР ШЕФ за непобедлива вредност и долготрајна заштита за вашиот мотор. Искусете ги најновите технологии за филтрирање со Шефот На Пуролатор за исклучителни перформанси на моторот и максимална издржливост. СПОСОБНОСТ од 20.000 МИЛЈИ : Максимална заштита на моторот до 20.000 милји благодарение на напредниот синтетички филтер медиум, обезбедувајќи Над 99% Моќ За Отстранување Нечистотија. Доверба Пуролатор за супериорна филтрација и подолготраен век на траење на моторот. ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА : филтрите За масло За Пуролатор имаат Заптивка За Пурозеална заптивка за максимална заштита од истекување. Висококвалитетната заптивка обезбедува цврста заптивка што спречува истекување на маслото од филтерот, обезбедувајќи вашиот мотор да остане заштитен и да обезбедува, чиста и лесна инсталација на вашиот филтер за масло. НАПРЕДНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ФИЛТРИРАЊЕ : филтрите На Шефот На Пуролаторот имаат целосен синтетички медиум за филтрирање со армирана полимерна мрежа за проширен капацитет за задржување нечистотија. Оваа технологија обезбедува супериорни перформанси на филтерот, продолжен век на траење на филтерот и оптимизирана заштита на моторот од штетни загадувачи како што се нечистотија, прашина, саѓи и други остатоци. ОДГОВАРА : Дел Број : Фитнес : .

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне