• Свеж
Платно Печатење: Некоја Класа На Овој Железнички Сплитер, 1911 Година

Платно Печатење: Некоја Класа На Овој Железнички Сплитер, 1911 Година

DEN 2.67

Од стока
Во продавницата

Гордо направено во САД, овој платнен принт пристигнува подготвен за закачување. Сите наши отпечатоци од платно се завиткани во галерија, т.е. сликата на платното е рачно испружена преку цврста дрвена рамка и споена на задниот дел за трајно монтирање. Тешката рамка е изработена со 1,5-инчни дрвени попречни шипки, создавајќи впечатливо тродимензионално уметничко дело. Погледнете примерок слики погоре за повеќе детали. Наслов : Некои Класа На Овој Железнички Сплитер, 1911. Опис : илустрацијата го прикажува Претседателот Тафт како користи секира со рачката со ознака " Даночна Реформа "и главата со ознака" Аргумент "за да внесе клин со ознака" Реципроцитет "во дневник со ознака"Партиска Солидарност". Творец : кеплер, Удо Ј., 1872-1956, уметник. Предмети : Секири-1910-1920, Реципроцитет1910-1920, Реформа1910-1920, Републиканската Партија (САД : 1854- ), Солидарност1910-1920, Тафт, Вилијам Х.(Вилијам Хауард),1857-1930, Тарифи1910-1920, Woodcutting1910-1920.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне