• Свеж
Мезета италијански ми Џардиниера, фл Оз Тегла

Мезета италијански ми Џардиниера, фл Оз Тегла

DEN 315.36

Од стока
Во продавницата

Ние комбинираме локално одгледуван калифорниски зеленчук (моркови, карфиол, целер, кисели краставички и црвени пиперки) со кромид и грчки пиперки за да ја Направиме нашата италијанска Мешавина Џардиниера. Овие кисели зеленчуци додаваат совршена криза, боја и визуелен интерес на кој било број јадења. Одлично е и како хранлива закуска помеѓу оброците. Сертифициран Без Глутен. Блага Топлина. Кето Потврдено.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне