• Свеж
Двор Нанда Цветни Затворен Надворешен Простор Килим, 2 '7 5, Црн Песок

Двор Нанда Цветни Затворен Надворешен Простор Килим, 2 '7 5, Црн Песок

DEN 2795.04

Од стока
Во продавницата

САФАВИЕХ Внатрешен НАДВОРЕШЕН ЦИ2098 - 3908 Двор Црн / Песочен Килим Веднаш трансформирајте го вашиот двор, двор, палуба, сончева соба, веранда или покрај базенот со килим од Извонредната Колекција на Дворот ВО затворен простор. Овој трендовски килим е направен со подобрени синтетички влакна во специјален ткаен сисал кој постигнува сложени дизајни кои се лесни за одржување. Однесете го украсувањето на отворено на следното ниво со оваа колекција привлечен асортиман на класични и современи дизајни и посакувани бои за мода напред.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Колекцијата на дворот на сафавиех е создадена за денешниот внатрешен/надворешен начин на живот. Овие прекрасни, но практични килими го носат украсувањето на отворено на следното ниво со нови дизајни во мода-напред бои и дезени од класични до современи. Произведено Во Турција со подобрен полипропилен за дополнителна издржливост килимите во Дворот се претходно координирани за да работат заедно во сродни простори внатре или надвор од домот. Сафавиех разви специјален ткаен сисал кој постигнува сложени дизајни што се толку лесни за одржување едноставно исчистете го килимот со градинарско црево. Ширина На Производот : 2 '7". Должина На Производот : 5'. Колекција : Двор 6000.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне