• Свеж
Dreamline Unidoor плус 63-во. В во. Ж Без Рамка Шарки Туш Врата со во. Половина Панел Во ХРОМ ШДР-24273636-01

Dreamline Unidoor плус 63-во. В во. Ж Без Рамка Шарки Туш Врата со во. Половина Панел Во ХРОМ ШДР-24273636-01

DEN 10559.84

Од стока
Во продавницата

Dreamline Unidoor Plus е врата за туширање со шарки без рамка или куќиште што е совршено дизајнирано за денешните современи трендови. Со модерна привлечност и елегантни чисти линии, Унидор плус додава допир на безвременски стил на секој простор во бањата. Ексклузивен Чистокрвен водоотпорен и отпорен на дамки стаклен слој додава супериорна заштита од дамки и е речиси без одржување. Унидор плус е дел од Колекцијата Dreamline Unidoor, најразновидната линија на туш врати и куќишта на пазарот. Без оглед на вашите потреби, Dream Line има крајно решение за вашиот проект за туширање! Големина на моделот : 63-63 1/2 инчи. В х 72 во. Ж; Прошетка-Во Отворање : 26 во.; Конфигурација : Врата За Туширање и Внатрешен Панел За Потпора. Внатрешна Големина На Панелот За Потпора : 36 инчи. В х 36 во. Ж; 1/2 во. ширина или прилагодување надвор од водоводот на страната на панелот За Внатрешна Потпора. Премија 3/8 во. (10мм) дебело сертифицирано калено стакло; Чиста вода Од Соништата И стаклена обвивка отпорна на дамки; Тип На Стакло : Јасно.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне